Stanisław Porada nowym burmistrzem MiG Działoszyce
22 października, 2018Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy
14 grudnia, 2018Zdobycie wysokospecjalistycznych kwalifikacji, perspektywa rozwoju zawodowego jak i osobistego, stałość zatrudnienia – to tylko niektóre z korzyści wynikających z pełnienia służby w szeregach Wojska Polskiego. Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej jest odpowiedzią na wzrost zainteresowania ochotniczymi formami służby wojskowej i ma na celu dotarcie z informacjami i wskazówkami do jak najszerszego grona potencjalnych kandydatów.
Mobilne zespoły rekrutacyjne złożone z żołnierzy lokalnych Jednostek Wojskowych i Przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień, pojawią się na ulicach miast, w urzędach i centrach handlowych by podzielić się merytoryczną wiedzą na temat dostępnych ścieżek kariery oraz wskażą gdzie skierować pierwsze kroki by docelowo stać się żołnierzem zawodowym czy też rozpocząć służbę w strukturach Wojsk Obrony Terytorialnej.
Już w bieżącym miesiącu Przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Busku-Zdroju wraz z żołnierzami z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach spotkają się z osobami zainteresowanymi pełnieniem ochotniczej służby wojskowej.
Od wczoraj 10 grudnia do 11 grudnia 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Pińczowie przedstawiciele WKU prowadzili mobilny punkt informacji, gdzie można dowiedzieć się o szczegółach prowadzonej akcji.
Od środy 12 grudnia do czwartku 13 grudnia 2018 r. będzie można jeszcze spotkać wojskowych na terenie Pływalni Miejskiej w Pińczowie w godzinach 14:00 – 19:00.
Szczegóły również na stronie internetowej TUTAJ
Zapraszamy.