
Jan Paweł II- konkurs plastyczny i spotkanie literackie
5 maja, 2011
Eliminacje w Nowym Korczynie
5 maja, 2011
Przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki w Działoszycach zgromadzili się : władze samorządowe, strażacy, dzieci i młodzież szkolna, kombatanci, organizacje społeczne i polityczne. Po wystąpieniu Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyce Zdzisława Leksa nt. znaczenia Konstytucji 3 Maja i złożeniu życzeń dla strażaków z okazji Dnia Strażaka, zostały złożone wiązanki kwiatów. W kościele pw. Św. Trójcy w Działoszycach odbyła się uroczysta msza św. za Ojczyznę oraz strażaków. Po mszy św. zgromadzeni udali się na plac przed remizą OSP, gdzie odbyło się spotkanie strażaków z okazji ich święta. W piątek 29 kwietnia w szkołach gminy Działoszyce odbywały się uroczyste akademie. Zdjęcia w naszym serwisie pochodzą m.in. ze Szkoły Podstawowej w Stępocicach [zdjęcia]

