
Kopyciński przeszedł z SLD do Ruchu Palikota
20 października, 2011
W krainie fantazji
2 listopada, 2011
14 października br. w M-G Centrum Kultury w Działoszycach zorganizowano kolejny Wieczór Tematyczny. Po wieczorach: archeologicznym, partyzanckim, o powodzi w Działoszycach, z poetą – Adamem Ochwanowskim, z pisarzem – Adamem Sznajderskim, zorganizowano Wieczór Żydowski. Przybliżono historię Żydów w Polsce oraz w samych Działoszycach [zdjęcia]
Przygotowano prezentację multimedialną dotyczącą: historii działoszyckich Żydów, synagogi – jej lokalizacji, architektury, wnętrza i symboliki oraz świąt i żydowskiej sztuki kultowej. Następnie rozpoczęła się kolejna część wieczoru, a więc spotkanie z satyrą i humorem żydowskim. Uczestniczące w wieczorze dzieci brały udział w szmoncesach, prezentując zabawne scenki. Na zakończenie przygotowano potrawy kuchni żydowskiej: był kugel w kilku odmianach oraz działoszycki specjał kuchni żydowskiej – czulent. Dyrekcja dziękuje współpracownikom: Katarzynie Kawiarskiej i Annie Chećko za przygotowanie imprezy i potraw oraz Paniom: Prezes Klubu Seniora Jesienna Róża w Działoszycach Mariannie Kocel oraz Marii Lach z KGW Opatkowice za pomoc w wykonaniu strojów do inscenizacji.

