Polish English French German Hebrew Italian Russian Spanish Ukrainian Yiddish
Kolejny raz z rzędu Młodzieżowy Zespół Śpiewaczy „ Działoszanki" działający przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Działoszycach odniósł duży sukces  zajmując trzecie miejsce w kat. młodzieżowych grup śpiewaczych podczas Ogólnopolskiego Konkursu  Gawędziarzy, Grup Śpiewaczych i Instrumentalistów „Sabałowe Bajania" w Bukowinie Tatrzańskiej, który odbywał się  w dniach 12 - 15 sierpnia br. Zajęcie III miejsca w tak prestiżowym konkursie, w którym udział wzięło 8 województw jest olbrzymim osiągnięciem. Tak trzymać ! [zdjęcia]
Również w tym samym konkursie w kat. solistów - instrumentalistów duży sukces odniósł Pan Adam Kocerba opiekun zespołu „Działoszanki" oraz kierownik artystyczny kapeli ludowej „Działoszacy" działającej przy M-GCK w Działoszycach grający na harmonii polskiej zajmując III miejsce na 57 solistów. Nadmienić również należy iż Pan Adam Kocerba uczestniczył  8 sierpnia 2010 r. w Międzywojewódzkim Konkursie Kapel Ludowych i Solistów Instrumentalistów w Końskich  gdzie zajął I miejsce w kat. solistów. GRATULACJE !
Dodać należy ,że dziewczęta z zespołu „Działoszanki" mogły wziąć udział w powyższym konkursie dzięki uczestnictwu w Programie Integracji Społecznej , w którym uczestniczy Gmina Działoszyce.

Światowe odkrycie!

Wozy z Bronocic

M-GCK Działoszyce

Zapraszamy na profil Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach na Facebook

logo mgck

Z dawnych lat

  • Dawne Działoszyce w obiektywie Woźniakowskiego

Wydawnictwa

wydawnictwa

Gościmy

Odwiedza nas 192 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Zgłoś błąd/propozycję

Znalazłeś błąd na stronie, bądź masz jakąś propozycję odnośnie jej funkcjonowania? Powiadom nas o tym!

Zgłoś błąd/propozycję

Początek strony