Polish English French German Hebrew Italian Russian Spanish Ukrainian Yiddish
Kosztem 5 milionów złotych odremontowane zostaną ulice, zabezpieczone ruiny synagogi, powstanie amfiteatr. Jeszcze nie otwarto uroczyście największej inwestycji w Działoszycach - kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy Zespole Placówek Oświatowych - a miasto już zabrało się za kolejną. Tym razem Działoszyce zabierają się za rewitalizację obszarów miejskich.

Najpierw Świt

Roboty rozpoczęto od gruntownej przebudowy stadionu klubu Świt, gdzie modernizację przejdzie budynek stadionowy, a po jego południowej stronie powstanie amfiteatr z muszlą koncertową. Po drugiej stronie boiska powstanie nowa trybuna dla 450 widzów. Płyta stadionu zostanie zmodernizowana i powstanie nowa bieżnia. Obok stadionu - nowe dojazdy i parkingi oraz nowe oświetlenie.

Potem synagoga i reszta miasta

Jeszcze w tym roku ruszą roboty przy zabezpieczeniu ruin zabytkowej synagogi. Potem ekipy wyłonione w przetargach przebudowywać będą chodniki, nawierzchnie, place i elewacje budynków w kolejnych punktach miasta. Przebudowane i zmodernizowane zostaną ulice: Krasickiego, Ogrodowa i Pocztowa. Będą one miały nowe nawierzchnie, chodniki i oświetlenie. Przy Pocztowej powstanie nowy chodnik i zmodernizowany zostanie plac.

Oprócz modernizacji placów, ulic i chodników w ramach tego projektu wykonana zostanie także nowa elewacja budynku Przedszkola Samorządowego. - Rewitalizacja wykonana ma być w latach 2009-11, ale już w tym roku prace powinny być bardzo zaawansowane - mówi burmistrz Działoszyn, Zdzisław Leks. Wykonawcą robót jest ta sama firma z gminy Słomniki, która wykonała dla Działoszyc halę sportową z całym otoczeniem.

W planach kanalizacja

Opisywane inwestycje to dopiero wstęp do skoku inwestycyjnym, który rozpocznie się już w pierwszym kwartale przyszłego roku - mowa o kanalizacji miasta i przyległych sołectw oraz budowie nowoczesnej oczyszczalni ścieków. Gmina Działoszyce zrealizuje to zadanie za około 18 milionów złotych przy dotacjach z unijnego Funduszu Spójności pozyskanych przez Związek Międzygminny Nidzica.

Jest jeszcze jeden powód do satysfakcji - w opublikowanym w końcu lipca rankingu „Rzeczpospolitej” - ukazującym wykorzystanie funduszy unijnych przez miasta i gminy miejsko-wiejskie - Działoszyce znalazły się na 21 miejscu w Polsce i pierwszym w województwie świętokrzyskim. Przy ocenie kapituła brała pod uwagę sytuację finansową, umiejętność pozyskiwania i efektywnego wydatkowania funduszy unijnych oraz sprawność zarządzania.
 
 źródło: Irena IMOSA, www.echodnia.eu

Światowe odkrycie!

Wozy z Bronocic

M-GCK Działoszyce

Zapraszamy na profil Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach na Facebook

logo mgck

Z dawnych lat

  • Miasto dawniej

Wydawnictwa

wydawnictwa

Gościmy

Odwiedza nas 198 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Zgłoś błąd/propozycję

Znalazłeś błąd na stronie, bądź masz jakąś propozycję odnośnie jej funkcjonowania? Powiadom nas o tym!

Zgłoś błąd/propozycję

Początek strony