Polish English French German Hebrew Italian Russian Spanish Ukrainian Yiddish
W sobotnie przedpołudnie 17 lipca br. Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Działoszycach wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pińczowie zorganizowało dla dzieci i młodzieży  imprezę klubowo - plenerową pn. Wesołe Wakacje. Na początek wszystkie zagrożenia czyhające podczas wakacji przedstawiła Pani komisarz Barbara Wagner oraz tłumaczyła jak się przed nimi zabezpieczyć. Było wiele pytań ze strony dzieci i młodzieży, a następnie Pani Komisarz przedstawiła gościa specjalnego spotkania jakim był koziołek „Spoko".  [zdjęcia]
Koziołek ubrany w kamizelką Policji również odpowiadał na pytania dzieci i Pani Komisarz. Po wspólnych fotografiach impreza została przeniesiona  na pobliski plac zabaw gdzie dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach Paweł Kamiński przeprowadził z dziećmi i młodzieżą wiele gier i zabaw. Dla starszych były zmagania w Street Ballu ( koszykówka amerykańska) a dla młodszych dzieci konkurencje sprawnościowe : przeciąganie liny, bieg z piłeczką pingpongową na łyżeczce , rzut piłką do kosza oraz dla wszystkich bieg w worku.
W ferworze wspaniałej zabawy zacierał się wielokrotnie wiek uczestników i stąd w konkurencjach dla dzieci brała również udział młodzież jak i ... starsi. Trwająca blisko 3 godziny impreza po podsumowaniu wyników zakończyła się wręczeniem drobnych upominków i słodyczy ufundowanych przez M-GCK jak również  opasek odblaskowych, serduszek  i książeczek o przemocy w rodzinie wręczanych przez Panią Komisarz Barbarę Wagner z sekcji prewencji pińczowskiej Policji, radnych Rady Miejskiej w Działoszycach Panów: Andrzeja Kołpaka i Stanisława Woźniaka, prezesa Klubu Seniora „Jesienna Róża" w Działoszycach  Panią  Mariannę Kocel oraz dyrektora M-GCK Pawła Kamińskiego. A już na sam koniec  ponad 60- ciu  uczestników imprezy zaproszono na rumiane kiełbaski, prosto z grilla , i chłodne napoje.

Światowe odkrycie!

Wozy z Bronocic

M-GCK Działoszyce

Zapraszamy na profil Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach na Facebook

logo mgck

Z dawnych lat

  • Dawne Działoszyce w obiektywie Woźniakowskiego

Wydawnictwa

wydawnictwa

Gościmy

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Zgłoś błąd/propozycję

Znalazłeś błąd na stronie, bądź masz jakąś propozycję odnośnie jej funkcjonowania? Powiadom nas o tym!

Zgłoś błąd/propozycję

Początek strony