Polish English French German Hebrew Italian Russian Spanish Ukrainian Yiddish

Msza Święta na żywo przez internet z kościoła w Działoszycach

msza online dzialoszyceZ uwagi na wprowadzony przez władze polskie zakaz wychodzenia z domu poza sytuacjami absolutnie koniecznymi (obowiązujący od dnia 25 marca br.), zapraszamy do uczestnictwa w Mszy Świętej transmitowanej z naszego kościoła za pośrednictwem internetu (serwisu YouTube).

Msze Święte transmitowane na żywo przez internet odbędą się:
Niedziela Palmowa – godz. 10:00
Gorzkie Żale w niedzielę – godz. 15:15
Wielki Czwartek – godz. 18:00
Wielkie Piątek – godz. 16:00
Wielka Sobota – godz. 19:30
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – godz. 10:00
Poniedziałek Wielkanocny – godz. 10:00

Transmisje będą aktywne tylko w czasie odprawiania nabożeństw.

21 grudnia 2009 r. odszedł od nas znakomity skrzypek i wspaniały kolega Stanisław Mucha ze Złotej. Pan Stanisław w kapeli Działoszacy występował nieprzerwanie przez 20 lat. Zawsze można było na nim polegać i był dla nas autorytetem służąc radą i doświadczeniem. Odniósł wiele najwyższych sukcesów artystycznych jako solista instrumentalista oraz członek kapeli „Działoszacy" [zdjęcia]
29 grudnia 2009 r. odbyły się uroczystości pogrzebowe w kościele parafialnym pw. Św. Wojciecha w Pełczyskach gdzie oprócz  rodziny, przyjaciół, znajomych, władz samorządowych i wielbicieli jego talentu żegnali go członkowie kapeli „Działoszacy" z kierownikiem kapeli Adamem Kocerbą, Andrzejem Madetką, Markiem Nanusiem, Tadeuszem Nalepą i dyrektor M-G Centrum Kultury w Działoszycach  Paweł Kamiński. Kapela „Działoszacy" wraz z zespołem śpiewaczym „Złotowianki" uświetniła uroczystości pogrzebowe podczas mszy i na cmentarzu gdzie wykonali wspólnie pieśń pożegnalną. Pamięć o Panu Stanisławie nigdy nie zaginie a przypominać będzie o nim brzmienie skrzypiec przekazanych przez niego na ręce kierownika kapeli, które dalej będą niosły ludowe nuty tak ukochane przez niego.

Światowe odkrycie!

Wozy z Bronocic

M-GCK Działoszyce

Zapraszamy na profil Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach na Facebook

logo mgck

Z dawnych lat

  • Miasto dawniej

Wydawnictwa

wydawnictwa

Gościmy

Odwiedza nas 208 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Zgłoś błąd/propozycję

Znalazłeś błąd na stronie, bądź masz jakąś propozycję odnośnie jej funkcjonowania? Powiadom nas o tym!

Zgłoś błąd/propozycję

Początek strony