Polish English French German Hebrew Italian Russian Spanish Ukrainian Yiddish

Zbiórka na zegar na kościele

Parafia pw. Trójcy Świętej w Działoszycach uruchomiła zbiórka internetową na remont zegara na wieży kościoła. Renowacja zegara, mającego ponad 100 lat i nie działający od kilkudziesięciu, jest jednym z elementów przygotowania do uroczystości 800-lecia parafii, które odbędzie się w 2020 r. Serdecznie zapraszamy do wsparcia tej szczytnej akcji!

zrzutka na zegar

Niewykluczone, że wartość szkód, jakie wyrządziła seria nawałnic, burz i gradobić na terenie gminy Działoszyce może przekroczyć 5 milionów złotych. Rolnicy ponieśli szkody w uprawach i zabudowaniach. Dewastacji uległo także wiele dróg dojazdowych do pól uprawnych.
- Na terenie sołectw dotkniętych szkodami pracuje komisja szacująca straty. Podliczamy wartość zniszczonego dobytku, w tym szkód w uprawach. Remontujemy też drogi. W rejonie Woli Knyszyńskiej, Wolicy, Stępocic, Dziewięczyc bardzo dużo pracy w naprawę dróg włożyły ekipy Powiatowego Zarządu Dróg z Pińczowa.
Własnymi siłami naprawiamy drogi lokalne. Ciężarówki dowożą tłuczeń, równiarki wyrównują wyrwy, a tam, gdzie jest to konieczne - jak na przykład w okolicach Dzierążni - pracują koparki i inny sprzęt. Przy szosie wojewódzkiej Pińczów - Działoszyce ekipy Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Zarządu Dróg udrażniają rowy odpływowe zamulone w czasie spływu nadmiaru wód. Zapewniam, że wkrótce wszystkie lokalne drogi dojazdowe do pól będą naprawione tak, aby rolnicy mogli zebrać plony - mówi burmistrz Działoszyc Zdzisław Leks.

W wielu dolinach na terenie tej gminy nadal spotkać można jeziorka powstałe w czasie serii ulewnych deszczów, jakie na przełomie czerwca i lipca przechodziły w tym regionie. Szkody w uprawach widać w wielu miejscach. W innych gminach Ponidzia także pracują komisje szacujące szkody po ulewach i gradobiciach.
 
MIO, Echo Dnia

Światowe odkrycie!

Wozy z Bronocic

M-GCK Działoszyce

Zapraszamy na profil Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach na Facebook

logo mgck

Z dawnych lat

  • Miasto dawniej

Wydawnictwa

wydawnictwa

Gościmy

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Zgłoś błąd/propozycję

Znalazłeś błąd na stronie, bądź masz jakąś propozycję odnośnie jej funkcjonowania? Powiadom nas o tym!

Zgłoś błąd/propozycję

Początek strony