Polish English French German Hebrew Italian Russian Spanish Ukrainian Yiddish

Zbiórka na zegar na kościele

Parafia pw. Trójcy Świętej w Działoszycach uruchomiła zbiórka internetową na remont zegara na wieży kościoła. Renowacja zegara, mającego ponad 100 lat i nie działający od kilkudziesięciu, jest jednym z elementów przygotowania do uroczystości 800-lecia parafii, które odbędzie się w 2020 r. Serdecznie zapraszamy do wsparcia tej szczytnej akcji!

zrzutka na zegar

Do obchodów 170 rocznicy urodzin Adolfa Dygasińskiego - piewcy Ponidzia włączyła się również gmina Działoszyce. W miejscowym  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyła się uroczystość poświęcona  pisarzowi i publicyście, który w swojej twórczości bardzo często poruszał tematykę życia mieszkańców wsi i małych miasteczek, podkreślając wspólnotę losów ludzi i zwierząt. W powieściach „Dramaty lubądzkie" i „Von Molken"  pewne fragmenty akcji dzieją się w Działoszycach  [zdjęcia]
Uroczystości rozpoczęła pani dyrektor Urszula Dąbek a starosta pińczowski Andrzej Kozera  przybliżył sylwetkę pisarza i jego wkład w literaturze naszej małej Ojczyzny. Przygotował również Medale im. Adolfa Dygasińskiego za zasługi dla kultury i oświaty, które otrzymali : Zdzisław Leks, Bogusław Chałuda, Kinga Statowska, Stanisław Kocel, Stanisław Nowak, Marian Wędrychowski i Małgorzata Lech jak również nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie o Adolfie Dygasińskim. Dodać należy, że oprócz scenografii (chłopska zagroda) i prezentacji multimedialnej dużym atutem uroczystości był montaż słowno - muzyczny poświęcony fragmentom twórczości Adolfa Dygasińskiego w wykonaniu naszych urodziwych licealistek.

Światowe odkrycie!

Wozy z Bronocic

M-GCK Działoszyce

Zapraszamy na profil Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach na Facebook

logo mgck

Z dawnych lat

  • Dawne Działoszyce w obiektywie Woźniakowskiego

Wydawnictwa

wydawnictwa

Gościmy

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Zgłoś błąd/propozycję

Znalazłeś błąd na stronie, bądź masz jakąś propozycję odnośnie jej funkcjonowania? Powiadom nas o tym!

Zgłoś błąd/propozycję

Początek strony