Polish English French German Hebrew Italian Russian Spanish Ukrainian Yiddish

Zbiórka na zegar na kościele

Parafia pw. Trójcy Świętej w Działoszycach uruchomiła zbiórka internetową na remont zegara na wieży kościoła. Renowacja zegara, mającego ponad 100 lat i nie działający od kilkudziesięciu, jest jednym z elementów przygotowania do uroczystości 800-lecia parafii, które odbędzie się w 2020 r. Serdecznie zapraszamy do wsparcia tej szczytnej akcji!

zrzutka na zegar

29 marca 2009 r. zespoły artystyczne działające przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Działoszycach odniosły duże sukcesy na szczeblu wojewódzkim, zajmując wysokie miejsca podczas Chorągwianych Spotkań Artystycznychw Kielcach. [zdjęcia]
Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy „Działoszanki" działający pod kierunkiem nauczyciela muzyki Adama Kocerby już  po raz trzeci z kolei zajął I miejsce w  kategorii zespołów folklorystycznych prezentując wysoki poziom artystyczny programu konkursowego, co zostało podkreślone przez jurorów tegorocznego przeglądu. Również znaczącym sukcesem może się poszczycić zespół taneczny „Replay" działający pod kierunkiem Jadwigi Mazur, który zajął III miejsce w swojej kategorii.Duży sukces odniosła także podopieczna Adama Kocerby, uczennica kl. III gimnazjum Karolina Zaręba, która w dniu 28 marca wyśpiewała III miejsce w kategorii solistów - wokalistów. Rywalizacja była tutaj bardzo zaciekła, gdyż o miejsca walczyło czterdziestu wokalistów prezentujących bardzo wyrównany poziom.Oba zespoły oraz wokalistka otrzymały nominacje do Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce - 2009. Należy nadmienić iż zespół „Działoszanki" oraz zespół „Replay" uczestniczyły w Poakcesyjnym Programie Wsparcia Obszarów Wiejskich 2008/2009, dzięki czemu pozyskały środki finansowe na zakup nowych elementów strojów, w których zaprezentowały się podczas przeglądu w Kielcach.

Światowe odkrycie!

Wozy z Bronocic

M-GCK Działoszyce

Zapraszamy na profil Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach na Facebook

logo mgck

Z dawnych lat

  • Dawne Działoszyce w obiektywie Woźniakowskiego

Wydawnictwa

wydawnictwa

Gościmy

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Zgłoś błąd/propozycję

Znalazłeś błąd na stronie, bądź masz jakąś propozycję odnośnie jej funkcjonowania? Powiadom nas o tym!

Zgłoś błąd/propozycję

Początek strony