Polish English French German Hebrew Italian Russian Spanish Ukrainian Yiddish

W ponidziańskich gminach Kije, Michałów, Działoszyce i innych podsumowano efekty I etapu realizacji przedsięwzięć w ramach Programu Integracji Społecznej. W Działoszycach przygotowano kompleksową prezentację.
Do działoszyckiej remizy zaproszono wszystkich, którzy uczestniczyli lub wspierali działania. - Bardzo aktywnie zaangażowały się panie z kół gospodyń wiejskich, strażacy ochotnicy, młodzież szkolna, a przede wszystkim usługodawcy, czyli miejscowe podmioty, bez których trudno byłoby zrealizować te inicjatywy - mówił burmistrz Działoszyc Zdzisław Leks, wymieniając najważniejsze z nich.


- W gminie Działoszyce w tej fazie Programu Integracji Społecznej zorganizowano między innymi festyn pod nazwą "W smaku ciasta drożdżowego” w Pierocicach, imprezę "Andrzejki wciąż żywe” w Woli Knyszyńskiej, spotkanie pod hasłem "Smak wigilijnych potraw” w Opatkowicach, warsztaty plastyczno-techniczne w Sypowie, spotkania "Razem raźniej” prowadzone przez miejscowy Zespół Szkół i Miejsko-Gminne Centrum Kultury, a ukierunkowane na rozwój talentów wokalno-muzycznych, czy wreszcie ciekawe inicjatywy edukacyjne, jakimi były między innymi prace koła fotograficzno-filmowego.
 
Była także wycieczka do Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach - wyliczał burmistrz Zdzisław Leks. Program spotkania w remizie uświetniły występy orkiestry dętej i dziewczęcego zespołu wokalnego z Zespołu Szkół. Swoje wspaniałe produkty kulinarne zaprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z Lipówki-Świerczyny i Stępocic. Nie mogło zabraknąć szlagieru tego roku, czyli osławionej kaczki po dzierąsku przygotowanej przez panie z Grupy Odnowy Wsi Dzierążnia.

Światowe odkrycie!

Wozy z Bronocic

M-GCK Działoszyce

Zapraszamy na profil Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach na Facebook

logo mgck

Z dawnych lat

  • Dawna elektrownia na Łysowcu (Dziekanowice)_38

Wydawnictwa

wydawnictwa

Gościmy

Odwiedza nas 208 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Zgłoś błąd/propozycję

Znalazłeś błąd na stronie, bądź masz jakąś propozycję odnośnie jej funkcjonowania? Powiadom nas o tym!

Zgłoś błąd/propozycję

Początek strony