Polish English French German Hebrew Italian Russian Spanish Ukrainian Yiddish

Zbiórka na zegar na kościele

Parafia pw. Trójcy Świętej w Działoszycach uruchomiła zbiórka internetową na remont zegara na wieży kościoła. Renowacja zegara, mającego ponad 100 lat i nie działający od kilkudziesięciu, jest jednym z elementów przygotowania do uroczystości 800-lecia parafii, które odbędzie się w 2020 r. Serdecznie zapraszamy do wsparcia tej szczytnej akcji!

zrzutka na zegar

Mecz z czołowym zespołem ligi zapowiadał się na ciężką przeprawę, jednak działoszanie w pełni wykorzystali atut swojego boiska, i zaprezentowali kibicom pełnie swoich umiejętności.
Nowy samochód bojowy marki Jelcz 005 GBA 2,5/16 otrzymała jednostka OSP z Sancygniowa. Przekazanie samochodu odbyło się podczas obchodów Dnia Strażaka. Samochód poświęcił ks. proboszcz Stanisław Pałys, a strażakom przekazał Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce Zdzisław Leks w towarzystwie brygadiera Zbigniewa Muszczaka - Zastępcy Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach. Wielu druhów otrzymało medale "Za Zasługi Dla Pożarnictwa".
Uroczystości zakończyły występy artystyczne dzieci z SP Stępocice, Orkiestry Dętej z Dzierążni, zespołu Cross oraz zabawa ludowa. [zdjęcia]

Lokalne derby znowu dostarczyły kibicom wielu emocji. Jednak kilka błędów działoszan i mamy wysoką wygraną Victorii.
Tegoroczne obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w podobnym porządku jak w zeszłym roku. Przemarsz ulicami miasta przed pomnik Tadeusza Kościuszki w Rynku uświetniła orkiestra dęta z Dzierążni. Po złożeniu kwiatów przed pomnikiem pochód udał się na mszę św. do miejscowego kościoła. [zdjęcia]
Kolejne zwycięstwo Świtu na własnym boisku, czekamy na sukces za tydzień w Skalbmierzu!

Światowe odkrycie!

Wozy z Bronocic

M-GCK Działoszyce

Zapraszamy na profil Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach na Facebook

logo mgck

Z dawnych lat

  • Dawne Działoszyce w obiektywie Woźniakowskiego

Wydawnictwa

wydawnictwa

Gościmy

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Zgłoś błąd/propozycję

Znalazłeś błąd na stronie, bądź masz jakąś propozycję odnośnie jej funkcjonowania? Powiadom nas o tym!

Zgłoś błąd/propozycję

Początek strony