W Pińczowie realizowany jest projekt szkoleniowo-doradczy "Turystyka - wspólna sprawa". Dotychczas w województwie świętokrzyskim, w ramach projektu pod patronatem Marszałka Województwa, powstało dwanaście grup partnerskich, które realizują swoje pomysły na ciekawe produkty turystyczne. Nie sposób jednak przygotować interesującej oferty bez wsparcia jednostek samorządu terytorialnego, czyli urzędów miast, gmin czy powiatów.

Starostwo Powiatowe w Pińczowie jest członkiem grupy partnerskiej "Czas na Ponidzie". Lider grupy - Monika Nowak-Rusek jest także przedstawicielem Starostwa. Dzięki dużemu zaangażowaniu Urzędu w projekt "Turystyka - wspólna sprawa", rozwija się produkt turystyczny, zapewniający turystom kompleksową ofertę wypoczynku w rejonie Ponidzia już w trakcie tegorocznego sezonu.

Angażując się w działania grupy partnerskiej "Czas na Ponidzie" Starostwo Powiatowe w Pińczowie czynnie uczestniczy w pracach nad przygotowaniem produktu turystycznego. Grupa partnerska "Czas na Ponidzie" tworzy, w ramach projektu "Turystyka - wspólna sprawa", produkt pod tą samą nazwą. Grupa partnerska będzie wykorzystywać walory przyrodnicze regionu w celu stworzenia oferty pobytów weekendowych i wakacyjnych. Na Ponidziu turyści będą mogli odpoczywać na łonie natury i korzystać z licznych atrakcji takich jak m.in.: spływy kajakowe Nidą, podróże koleją żelazną - Ciuchcia Express Ponidzie, czy wczasy w siodle. Produkt turystyczny skierowany jest do turystów w różnym wieku - od małych dzieci po osoby starsze.

Aby produkt turystyczny był utworzony na jak najwyższym poziomie i spełniał wymagania nawet najbardziej wymagających turystów, zarówno przedsiębiorcy, jak i przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego biorą udział w cyklu szkoleń.

Projekt "Turystyka - wspólna sprawa" objęty jest patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Partnerami projektu w województwie świętokrzyskim są: Świętokrzyska Regionalna Organizacja Turystyczna i Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa.

Ogólnopolskimi patronami projektu "Turystyka - wspólna sprawa" są: Polska Organizacja Turystyki, Polska Izba Turystyki, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Polska Federacja Pilotażu i Przewodnictwa oraz Rada Krajowa Izb Turystyki.

źródło: www.pinczow.pl