Polish English French German Hebrew Italian Russian Spanish Ukrainian Yiddish

organyZapraszamy na koncert organowy prof. Andrzeja Białko (Akademia Muzyczna w Krakowie), który odbędzie się w działoszyckiej świątyni w sobotę 6 czerwca o godz. 19:00. Wspomniany koncert jest częścią uroczystości jubileuszowych 800-lecia parafii rzymsko-katolickiej w Działoszycach i będzie uroczystym zwieńczeniem Mszy Swiętej pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego, podczas której poświęcone zostaną organy, świeżo odrestaurowane dzięki finansowemu zaangażowaniu wspólnoty parafialnej.

W dniach 31 maja - 5 czerwca w parafii pw. Trójcy Świętej w Działoszyach odbywać się będą misję święte. 
Misje parafialne mają długą tradycję w kościele katolickim ich cel zawsze pozostawał taki sam – rozbudzić w sobie na nowo wiarę i umocnić naszą relację z Bogiem. Misje święte są szczególnym rodzajem otwartych rekolekcji. W parafii przeprowadza się je zazwyczaj co 5 lub co 10 lat.

Więcej szczegółów na stronie parafii: www.parafiadzialoszyce.pl 

Załączniki:
Pobierz plik (misje-01.jpg)Program misji[Program misji cz.1]633 kB
Pobierz plik (misje-02.jpg)Program misji[Program misji cz.2]622 kB

krusPraca i życie na wsi narażają człowieka na zwiększony kontakt z kleszczami, które choć niewielkie są nosicielami wielu groźnych chorób. Najczęściej przyczyniają się do zarażenia boreliozą i kleszczowym zapaleniem mózgu (KZM).

Borelioza to bardzo groźna choroba atakująca wiele narządów, przebiegająca wieloetapowo, a każda z jej faz daje inne objawy.

Udało się! Dzięki ofiarności byłych i obecnych działoszyckich parafian i pod przewodnictwem ks. proboszcza Andrzeja Jankoskiego udało sie wyremontować i uruchomić niedziałający od kilkudziesiąt lat zegar na wieżty kościelnej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Pana Pawła Kamińskiego z montażu i pierwszego uruchomienia zegara:

krusRozpoczął się wiosenny sezon nasilonych prac polowych, charakteryzujący się dużą zmiennością wykonywanej pracy, bardzo często w pośpiechu, ze względu na zmienne warunki atmosferyczne. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo rolników i ich rodzin Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego realizuje działania mające na celu zredukowanie lub wyeliminowanie zdarzeń wypadkowych, szczególnie w najliczniejszych grupach wypadków tj. upadki osób, pochwycenia i uderzenia przez ruchome części maszyn.

Światowe odkrycie!

Wozy z Bronocic

M-GCK Działoszyce

Zapraszamy na profil Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach na Facebook

logo mgck

Z dawnych lat

  • Dawne Działoszyce w obiektywie Woźniakowskiego

Wydawnictwa

wydawnictwa

Gościmy

Odwiedza nas 161 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Zgłoś błąd/propozycję

Znalazłeś błąd na stronie, bądź masz jakąś propozycję odnośnie jej funkcjonowania? Powiadom nas o tym!

Zgłoś błąd/propozycję

Początek strony