Polish English French German Hebrew Italian Russian Spanish Ukrainian Yiddish

koncert x 2020 mZapraszamy na koncert organowy w kościele pw. Trójcy Świętej w Działoszycach, w wykonaniu Antoniego Pokory – 11 października 2020 r. o godz. 17:00.

Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Organizatorem konkursu jest Świętokrzyski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z siedzibą w Kielcach. Korzystasz z pomocy finansowej z ARiMR? Nagraj krótki film i pokaż, co można zrobić za te pieniądze! Celem Konkursu jest spopularyzowanie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności wiejskich. Czekają atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe! Konkurs trwa od 15 września do 15 listopada br.

szczepienie lisow jesien2020 m

Ogłoszenie Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o akcji szczepienia lisów na terenie województwa świętokrzyskiego.

Na podstawie art. 56 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (t. j. Dz. U. 2020, poz. 1421) i ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej (t. j. Dz. U. 2018, poz. 1557) oraz Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 grudnia 2013 r. w sprawie przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. 2013, poz. 1737), informujemy, że w dniach 28 września – 7 października 2020 r. na terenie województwa świętokrzyskiego, za wyjątkiem powiatu koneckiego i skarżyskiego, planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących - przeciwko wściekliźnie.

Spis rolny 2020Powszechny Spis Rolny jest obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Rolnicy muszą udzielać dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi. Spis potrwa 3 miesiące, do 30 listopada 2020 r. Dane będą zbierane według stanu na 1 czerwca 2020 r.

Obowiązek spisowy można spełnić m. in. poprzez samospis internetowy za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego. Od 1 września można skorzystać z punktu Gminnego Biura Spisowego, znajdującego się na sali narad Urzędu Miasta i Gminy w Działoszycach.

bez cukrzycyInformacja ze Starostwa Powiatowego w Pińczowie:

Drodzy mieszkańcy,
Nasze starostwo aktywnie przyłączyło się do wsparcia w projekcie pn.: Regionalny Program Zdrowotny w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu drugiego – jest to projekt kierowany przede wszystkim do osób zdrowych, a wszelkie działania są realizowane po to, aby zapobiec zachorowaniu na cukrzycę w przyszłości.

Światowe odkrycie!

Wozy z Bronocic

M-GCK Działoszyce

Zapraszamy na profil Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach na Facebook

logo mgck

Z dawnych lat

  • Dawne Działoszyce w obiektywie Woźniakowskiego
Powrót na górę strony