Polish English French German Hebrew Italian Russian Spanish Ukrainian Yiddish

Działoszacy finał wojewódzki 201916 czerwca br. wiele nagród trafiło do Gminy Działoszyce za sprawą kapeli „Działoszacy”, która działa przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Działoszycach i jej kierownika artystycznego Pana Adama Kocerby. Podczas Koncertu Laureatów Buskich Spotkań z Folklorem, który odbywał się w Parku Miejskim w Kielcach, kapela „Działoszacy” otrzymała I miejsce w kategorii kapel ludowych. Należy nadmienić, iż kapela ma na swym koncie ośmiokrotnie Grand Prix buskiego festiwalu oraz bardzo wiele innych wysokich osiągnięć na szczeblu wojewódzkim oraz ogólnopolskim.

Również kierownik kapeli Pan Adam Kocerba wywalczył po raz ósmy na trzyrzędowej harmonii polskiej I – miejsce w kategorii solistów instrumentalistów.
Zwieńczeniem sukcesów była Gala Finałowa prestiżowego konkursu „Jawor – u źródeł kultury” organizowanego

przez Polskie Radio Kielce, która w roku bieżącym odbywała się w Parku Etnograficznym w Tokarni podczas której Kapela Ludowa „Działoszacy” Adama Kocerby po raz drugi otrzymała nagrodę główną w kategorii kapel. W tej edycji konkursu nagroda przyznana została za osiągnięcia artystyczne w 2018 r. Kapela działa w składzie: Adam Kocerba – kierownik kapeli, akordeonista, harmonista, Marek Juzaszek – skrzypek, Piotr Wierzba – klarnecista, Paweł Wierzba – trębacz, Andrzej Nowak – kontrabasista. Podczas wręczania powyższych nagród z kapelą zagrał gościnnie Lucjan Drop – kontrabasista z Woli Knyszyńskiej.
Redakcja gratuluje i życzy dalszych wysokich osiągnięć.

Światowe odkrycie!

Wozy z Bronocic

M-GCK Działoszyce

Zapraszamy na profil Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach na Facebook

logo mgck

Z dawnych lat

  • Dawne Działoszyce w obiektywie Woźniakowskiego

Wydawnictwa

wydawnictwa

Gościmy

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Zgłoś błąd/propozycję

Znalazłeś błąd na stronie, bądź masz jakąś propozycję odnośnie jej funkcjonowania? Powiadom nas o tym!

Zgłoś błąd/propozycję

Początek strony