Polish English French German Hebrew Italian Russian Spanish Ukrainian Yiddish

Dziecięca Estrada Folkloru 2019

W sobotę 16 marca br. Szkolny Zespół Śpiewaczy „Działoszanki” działający przy Szkole Podstawowej w Działoszycach pod kierunkiem nauczyciela muzyki pana Adama Kocerby zapisał w swojej historii kolejny duży sukces na szczeblu wojewódzkim. Podczas przeglądu „Dziecięca Estrada Folkloru” organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zdobył po raz dziesiąty w swojej kategorii I – miejsce. Duży sukces odniosła także solistka zespołu Martyna Miszczyk, która w kategorii solistów wyśpiewała II – miejsce. Mając na względzie wysoki poziom konkurencyjnych występów konkursowych oraz ich ilość jest to dla zespołu wysokie osiągnięcie. [zdjęcia]

Powitanie Wiosny 2019Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Działoszycach zaprasza na Powitanie Wiosny, które odbędzie się 23 marca br. o godz. 11.00. Wcześniej na warsztatach plastyczno-technicznych o godz. 9.30 wykonywać będziemy kukłę Marzanny. [plakat]

Załączniki:
Pobierz plik (Marzanna.jpg)Plakat[Powitanie Wiosny]204 kB

powiat pinczow27 lutego br. w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się spotkanie, podczas którego rozdano promesy w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w infrastrukturze jednostek samorządu terytorialnego. Wśród nich na remont trzech odcinków dróg powiatowych w gminie Działoszyce!

2 miliony 837 tysięcy złotych - tyle wynosi dotacja, którą otrzymał powiat pińczowski. Podczas czwartkowego spotkania starosta Zbigniew Kierkowski odebrał promesę z rąk Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego.

Punkt Informacyjny Funduszy EuropejskichW dniu 15 marca gminę Działoszyce odwiedzają pracownicy Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, działających w Departamencie Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Spotkanie odbędzie się w budynku UMiG w Działoszycach w godz. 10-13.
Uczestnicy spotkań będą mogli dowiedzieć się z jakiego programu finansowanego z Funduszy Europejskich można skorzystać, do której instytucji zwrócić aby skutecznie ubiegać się o dotację, czy w jaki sposób ją rozliczyć oraz jakie projekty obecnie realizowane są z unijnym wsparciem, w których można wziąć udział (szkolenia, kursy, itp.).

Plakat SeparacjaZ Najlepszymi Życzeniami z okazji Dnia Kobiet Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce Stanisław Porada i Miejsko-Gminne Centrum Kultury zapraszają na spektakl teatralny pt. "Separacja?", który odbędzie się 16 marca br. o godz. 16:00 w Domu Weselnym "Monika", Chmielów 1. Zapisy na spektakl w UMiG - Sekretariat tel. 41 352 60 05 lub MGCK - tel. 41 352 60 61.

Światowe odkrycie!

Wozy z Bronocic

Z dawnych lat

  • Dawne Działoszyce w obiektywie Woźniakowskiego

Wydawnictwa

wydawnictwa

Gościmy

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Zgłoś błąd/propozycję

Znalazłeś błąd na stronie, bądź masz jakąś propozycję odnośnie jej funkcjonowania? Powiadom nas o tym!

Zgłoś błąd/propozycję

Początek strony