Polish English French German Hebrew Italian Russian Spanish Ukrainian Yiddish

herb2Urząd Miasta i Gminu w Działoszycach informuje, że w dniu 1 listopada, tj. w uroczystość Wszystkich Świętych, będą dostępne bezpłatne parkingi przy Szkole Podstawowej w Działoszycach i na stadionie miejskim. 

Jesień z poezjąMiejsko-Gminne Centrum Kultury w Działoszycach zaprasza na spotkanie w ramach Europejskiego Dnia Seniora pn. Jesień z poezją. Gościem specjalnym będzie poetka ze Skalbmierza Pani Maria Dutkiewicz.Spotkanie odbędzie się w piątek 18 października o godz. 17:30.

wybory2019W gmnie Działoszyce, podobnie jak w w skali całego kraju, w wyborach do Sejmu RP, zwycięstwo odniosło Prawo i Sprawiedliwość (61,61%), przed Polskim Stronnictwem Ludowym (19,90%), Koalicją Europejską (7,04%), Sojuszem Lewicy Demokratycznej (6,93%) i Konfederacją "Wolność i Niepodległość" (3,47%). W wyborach do Senatu RP zwyciężył Jacek Włosowicz (PiS) przed Andrzejem Lasakiem (PSL). Frekwencja wyniosła 48,19%.

 

wybory2019Już niedługo, bo 13 października br. będziemy wybierać naszych reprezentantów do Sejmu i Senatu RP. Aby głosować świadomie, warto przed pójściem do urn zapoznać się z krótkim słownikiem wyborczym. Zapraszamy do lektury.

Załączniki:
Pobierz plik (SLOWNICZEK_WYBORCZY_2019.pdf)Słowniczek wyborczy - 2019[Wybieramy świadomie - Przewodnik po wyborach do Sejmu i Senatu RP w 2019 roku]434 kB

Światowe odkrycie!

Wozy z Bronocic

M-GCK Działoszyce

Zapraszamy na profil Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach na Facebook

logo mgck

Z dawnych lat

  • Dawne Działoszyce w obiektywie Woźniakowskiego

Wydawnictwa

wydawnictwa

Gościmy

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Zgłoś błąd/propozycję

Znalazłeś błąd na stronie, bądź masz jakąś propozycję odnośnie jej funkcjonowania? Powiadom nas o tym!

Zgłoś błąd/propozycję

Początek strony