Polish English French German Hebrew Italian Russian Spanish Ukrainian Yiddish

Zbiórka na zegar na kościele

Parafia pw. Trójcy Świętej w Działoszycach uruchomiła zbiórka internetową na remont zegara na wieży kościoła. Renowacja zegara, mającego ponad 100 lat i nie działający od kilkudziesięciu, jest jednym z elementów przygotowania do uroczystości 800-lecia parafii, które odbędzie się w 2020 r. Serdecznie zapraszamy do wsparcia tej szczytnej akcji!

zrzutka na zegar

Dziecięca Estrada Folkloru w KielcachW niedzielę 18 marca br. Szkolny Zespół Śpiewaczy „Działoszanki Plus” działający przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Działoszycach pod kierunkiem nauczyciela muzyki pana Adama Kocerby zapisał na swoich kartach kolejny duży sukces na szczeblu wojewódzkim [zdjęcia] 

Podczas przeglądu „Dziecięca Estrada Folkloru” organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zdobył po raz ósmy w swojej kategorii  I – miejsce. Duży sukces odniosła także solistka zespołu Martyna Miszczyk, która w kategorii solistów również wyśpiewała I – miejsce. Biorąc pod uwagę  wysoki poziom konkurencyjnych prezentacji konkursowych oraz ich ilość jest to dla zespołu wysokie osiągnięcie.  W tegorocznej edycji powyższego przeglądu „Działoszanki Plus” wystąpiły w składzie:  Kołpak Karolina, Kozłowski Jakub, Książek Justyna, Kula Damian, Łach Patrycja, Miszczyk Martyna, Olesińska Kinga, Olesińska Weronika, Sęk Maja, Sznajderska Katarzyna, Szostak Natalia.

Szkolny Zespół Śpiewaczy „Działoszanki” działa od 2006 r. Od jesieni 2014 r. występuje pod nazwą „Działoszanki Plus” z uwagi na poszerzenie składu o dwóch chłopców. Zespół ma na swoim koncie bardzo dużo sukcesów, które osiągnął podczas przeglądów, konkursówi festiwali folklorystycznych na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim. Dziewczętom i chłopcom z zespołu oraz jego kierownikowi artystycznemu panu Adamowi Kocerbie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.

Światowe odkrycie!

Wozy z Bronocic

M-GCK Działoszyce

Zapraszamy na profil Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach na Facebook

logo mgck

Z dawnych lat

  • Dawna elektrownia na Łysowcu (Dziekanowice)_6

Wydawnictwa

wydawnictwa

Gościmy

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Zgłoś błąd/propozycję

Znalazłeś błąd na stronie, bądź masz jakąś propozycję odnośnie jej funkcjonowania? Powiadom nas o tym!

Zgłoś błąd/propozycję

Początek strony