Polish English French German Hebrew Italian Russian Spanish Ukrainian Yiddish

Nawet połowa świętokrzyskich sądów rejonowych może zostać zlikwidowana. Zagrożone są Włoszczowa, Opatów, Staszów, Kazimierza Wielka, Skarżysko-Kamienna i Pińczów. Kolejna próba likwidacji sądów rejonowych nie jest zaskoczeniem, bo temat ten powraca niemal co roku. Już przed trzema i dwoma laty świętokrzyscy posłowie zgłosili interpelację w sprawie możliwej likwidacji sądów w województwie. Wówczas resort nie zrealizował tego pomysłu. Okazuje się, że z niego nie zrezygnował. - Kilka dni temu otrzymaliśmy fax w tej sprawie. Wynika z niego jasno, że zlikwidowane mają być te placówki, które zatrudniają mniej niż 15 sędziów - mówi Chałoński. W świętokrzyskim zagrożonych jest więc sześć ośrodków - Włoszczowa, Pińczów, Opatów, Staszów, Skarżysko i Kazimierza Wielka. W tym ostatnim sąd rejonowy zatrudnia jedynie czterech sędziów.

Dopiero policyjny strzał powstrzymał nietrzeźwego 26-latka, który w poniedziałkowy wieczór przyszedł przed posterunek w Działoszycach z uruchomioną piłą łańcuchową.

Przed godziną 19.30 w poniedziałek przed posterunek policji przy ulicy Kościuszki w Działoszycach w powiecie pińczowskim przyszedł mężczyzna z włączoną piłą. Dwaj policjanci - 42- i 29-latek ruszyli, by uspokoić przybysza.

Przegląd ten zorganizowany został pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyce Pana Zdzisława Leksa przy współpracy Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach. Początkowo w Przeglądzie miało wziąć udział 8 grup, jednakże choroby nękające aktorów wyeliminowały 3 grupy [zdjęcia]

Jak ten czas leci. To już 30 lat działalności LZS "Pałacu" Sancygniów. Jubileusz jak przystało na ten klub i jego główny "motor" Bogusia Madeja przygotowany został z wielka pompą. Wśród zaproszonych na imprezę były władze, działacze sportowi i zawodnicy, którzy przez 30 lat związani byli z klubem. Stoły uginały się od jadla, a gospodarz jubileuszu wręczał zebranym pamiatkowe dyplomy. Nawet scena miała odświętny wygląd. "Pałac" od 30 lat reprezentuje gminę Działoszyce na różnych arenach sportowych w całym kraju w następujących dyscyplinach: tenis stołowy, piłka ręczna, piłka siatkowa, piłka nożna oraz biegi. Sympatyczny wieczór uświetniły występy piosenkarskie oraz grupy kabaretowej z Sancygniowa. Redakcja życzy kolejnych sukcesów oraz 100 lat działalności. Boguś trzymaj się!!! [zdjęcia]

Światowe odkrycie!

Wozy z Bronocic

M-GCK Działoszyce

Zapraszamy na profil Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach na Facebook

logo mgck

Z dawnych lat

  • Dawne Działoszyce w obiektywie Woźniakowskiego
Powrót na górę strony