Polish English French German Hebrew Italian Russian Spanish Ukrainian Yiddish
Zapraszamy na tradycyjnego Sylwestra na działoszyckim Rynku! Fajerwerki, szampan i doborowe towarzystwo. Nie może Cię zabraknąć! Początek o godz. 23:20. Organizatorzy: Burmistrz MiG Działoszyce, Policja, M-G Centrum Kultury w Działoszycach.
 Z okazji Bożego Narodzenia,
Składamy Wam serdeczne życzenia.
Niech Wam święta miłe będą,
Z dźwiękiem śpiewu i kolędą.
Z wigilią tuż po zmroku,
I w radosnym Nowym Roku.

 Redakcja
 Zgodnie z tradycją w wigilię Św. Andrzeja odbywają się wieczory wróżb tzw. Andrzejki. Imprezy takie od wielu lat weszły do kalendarza imprez M-G Centrum Kultury w Działoszycach. Dyrektor Centrum jak zwykle przygotował dla dzieci i młodzieży wiele atrakcji. Były tradycyjne wróżby, gry, zabawy i quizy dla poszczególnych grup wiekowych. Andrzejki dla starszych, w ramach Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów, odbyły się 29 listopada, dla młodzieży 30 listopada, a dla najmłodszych 1 grudnia. [zdjęcia]
Uroczystość Złotych Godów obchodzona jest po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego.
W roku bieżącym w gminie Działoszyce cztery pary małżeńskie:
1. Maria i Leopold Chałudowie z Chmielowa
2. Janina i Czesław Jelonkiewiczowie z Działoszyc
3. Helena i Piotr Kocelowie z Wolicy
4. Marianna i Leon Szpulerowie z Pierocic
uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanym w Urzędzie Miasta i Gminy, podczas którego Burmistrz - Pan Zdzisław Leks wręczył jubilatom medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie", przyznane przez Prezydenta RP, uroczyste dyplomy oraz kwiaty i upominki. Po akcie wręczenia odznaczeń Burmistrz złożył jubilatom życzenia. Przy wspólnym toaście i kawie było wiele wspomnień z minionych lat. Uroczystość uświetniły występy dzieci z Przedszkola Samorządowego oraz młodzież wchodząca w skład zespołu "Działoszanki" z miejscowego Zespołu Szkół.
W piątek 7 grudnia o godz. 19:00 w sali kinowej Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury w Pińczowie zagra koncert grupa "Zabili Mi Żółwia". jako support wystąpi pińczowski zespół GROUPIES. Bilety w cenie 10 PLN do nabycia w biurze PSCK lub bezposrednio przed koncertem.

Światowe odkrycie!

Wozy z Bronocic

M-GCK Działoszyce

Zapraszamy na profil Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach na Facebook

logo mgck

Z dawnych lat

  • Zdjęcia z archiwum Jerzego Woźniakowskiego
Powrót na górę strony