Już za kilka dni, w byłym internacie Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie (ul. Żwirki Wigury 40), powstanie Punkt Szczepień Powszechnych, gdzie odbywać się będą szczepienia przeciw Covid-19.

Wniosek o stworzenie takiego miejsca - złożony przez Powiat Pińczowski, uzyskał już pozytywną rekomendację Wojewody Świętokrzyskiego. Teraz oczekuje na zatwierdzenie Narodowego Funduszu Zdrowia.

Punkt Szczepień Powszechnych będzie dostosowany do aktualnych wymogów i standardów określonych przez Ministerstwo Zdrowia. Znajdzie się w nim sprzęt medyczny, środki do odkażania i dezynfekcji, zestaw do udzielania pierwszej pomocy lekarskiej, w tym także zestaw przeciwwstrząsowy.

 

Punkt będzie regularnie dezynfekowany i wietrzony, powstaną w nim trzy stanowiska do szczepień oraz poczekalnia dla pacjentów po szczepieniu. Dziennie w PSP będzie się mogło zaszczepić ok. 200 zdrowych osób (bez przeciwskazań). Ta liczba jednak będzie uzależniona od ilości dostępnych szczepionek, a także liczby zarejestrowanych osób.

Organizatorem Punktu Szczepień Powszechnych jest Starostwo Powiatowe w Pińczowie i Zespół Opieki Zdrowotnej oraz Wyższa Szkoła Umiejętności Zawodowych w Pińczowie, kształcąca personel medyczny.

Informacje na temat funkcjonowania punktu będą podawane na bieżąco na stronie internetowej www.pinczow.pl oraz na facebookowym profilu Powiatu Pińczowskiego.