Miło nam poinformować wszystkich fanów muzyki ludowej o sukcesie mieszkańca Działoszyc Pana Adama Kocerby grającego na trzyrzędowej harmonii polskiej, który podczas Gali Finałowej prestiżowego konkursu organizowanego przez Polskie Radio Kielce „Jawor – u źródeł kultury” otrzymał nagrodę główną w kategorii solista – śpiewak lub instrumentalista. Nagroda przyznana została przez kapitułę konkursu za osiągnięcia artystyczne w 2019 roku, a były to:

- I miejsce podczas Buskich Spotkań z Folklorem w kategorii solistów -instrumentalistów,
- I miejsce w kategorii solistów - instrumentalistów podczas Międzywojewódzkiego Przeglądu Kapel i Solistów Instrumentalistów „ Muzykanty” w Końskich,
- II miejsce w kategorii solistów-instrumentalistów podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Folklorystycznego „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej,
- III miejsce w kategorii solistów - instrumentalistów podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym – w największym i najbardziej prestiżowym festiwalu muzyki ludowej w Polsce.

Nadmieniamy, że Pan Adam Kocerba ma na swoim koncie już sześć nagród głównych w powyższym konkursie. Indywidualnie: w kat. solista-instrumentalista w 2014 r., w kat. animator kultury w 2016 r. i w kat. solista-śpiewak lub instrumentalista w 2020 r. Z zespołami z Kapelą Ludową „Działoszacy”: w 2016 i 2019 r. i ze Szkolnym Zespołem Śpiewaczym „Działoszanki” w 2018 r. W roku bieżącym Pan Adam zajął również I miejsce w kat. solistów-instrumentalistów podczas Buskich Spotkań z Folklorem. Gratulujemy!