powiat pinczowPacjenci powiatowego szpitala w Pińczowie będą leczeni w bardziej komfortowych warunkach – mówił marszałek województwa Andrzej Bętkowski, przekazując umowę na unijne dofinansowanie modernizacji placówki. Wartość inwestycji, która rozpocznie się wiosną przyszłego roku, to ponad 5,5 miliona złotych.

 

– Otrzymane dofinansowanie umożliwi poprawę efektywności energetycznej, ekologicznej i ekonomicznej szpitala – podkreśla Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski.

W ramach inwestycji w pięciu obiektach, należących do Zespołu Opieki Zdrowotnej, zostanie przeprowadzona modernizacja instalacji ciepłej wody, centralnego ogrzewania oraz wentylacji, wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, a także oświetlenie na energooszczędne. Projekt zakłada również ocieplenie budynków, zastosowanie systemu zarządzania energią oraz montaż instalacji fotowoltaicznej.

– Rezultatem przeprowadzonych prac będą oszczędności dla placówki bez szkody dla pacjentów – podsumowuje Krzysztof Słonina, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie.

Unijne dofinansowanie inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego to ponad 4 miliony 100 tysięcy złotych. Jak informuje starosta pińczowski, przetarg na wyłonienie wykonawcy prac w systemie „Zaprojektuj i wybuduj” zostanie ogłoszony jeszcze w tym tygodniu, a ich rozpoczęcie planowane jest na kwiecień 2020 roku.

Przekazanie umowy na dofinansowanie projektu było jednym z elementów wizyty gospodarskiej marszałka Andrzeja Bętkowskiego w Pińczowie. Z włodarzami oraz radnymi powiatu i miasta, a także przedstawicielami instytucji kultury i zdrowia rozmawiał o najważniejszych przedsięwzięciach, między innymi inwestycjach drogowych oraz kulturalnych, w tym remoncie zabytkowej kaplicy św. Anny w Pińczowie.

 

/źródło: strona Urzędu Marszałkowskiego/