m swietokrzyskie dla europyZapraszamy do udziału w projekcie Świętokrzyskie dla Europy przygotowanym w ramach uroczystych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jego celem jest kształtowanie właściwej postawy patriotycznej, wzrost zainteresowania wydarzeniami historycznymi oraz wzbudzanie w mieszkańcach Ziemi Świętokrzyskiej zainteresowania w obszarze nowoczesnych technologii poprzez ciekawą prezentację miejsc, postaci i wydarzeń z historii kraju i regionu. Z okazji 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej projekt zakłada także prezentację miejsc, które znacznie zmieniły swoje oblicze w ciągu ostatnich piętnastu lat.


W ramach projektu dla mieszkańców został zorganizowany konkurs fotograficzny Świętokrzyskie dla Europy. Za pośrednictwem platformy internetowej www.swietokrzyskiedlaeuropy.pl uczestnicy konkursu mogą umieszczać na niej zdjęcia upamiętniające lokalnych bohaterów oraz krótkie informacje tekstowe na temat danej osoby oraz wydarzenia, które upamiętnia sfotografowane miejsce. W bazie umieszczać można także zdjęcia prezentujące to, w jaki sposób zmieniło się województwo świętokrzyskie dzięki członkostwu Polski w Unii Europejskiej.

Konkurs jest jednoetapowy i otwarty dla wszystkich mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach:

I kategoria: Uczniowie Szkól podstawowych
II kategoria: Uczniowie szkół ponadpodstawowych
III kategoria: OPEN Mieszkańcy woj. świętokrzyskiego którzy ukończyli 18 rok życia
Wybory najlepszych zdjęć dokonają internauci poprzez głosowanie online w mediach społecznościowych. Kluczowym w konkursie będzie zaangażowanie twórców w promocję swojego dzieła. Każde udostępnienie lub "lajk" przybliży autora do zwycięstwa w konkursie.

Wszelkie formularze uprawniające do udziału w konkursie oraz regulamin dostępne są bezpośrednio na stronie www.swietokrzyskiedlaeuropy.pl

Autorskie projekty można przesyłać do 26 września 2019 r.

plakat_projekt.jpg

Więcej informacji o projekcie dostępne na stronie: