Polish English French German Hebrew Italian Russian Spanish Ukrainian Yiddish

powiat pinczowPacjenci powiatowego szpitala w Pińczowie będą leczeni w bardziej komfortowych warunkach – mówił marszałek województwa Andrzej Bętkowski, przekazując umowę na unijne dofinansowanie modernizacji placówki. Wartość inwestycji, która rozpocznie się wiosną przyszłego roku, to ponad 5,5 miliona złotych.

cytomammobus11 19W poniedziałek, 25 listopada, w godz. 10:00-16:00, przed budynkiem UMiG Działoszyce, przy ul. Skalbmierskiej, odbędą się badania mammografii (bezpłatne dla Pań w wieku 50-69 lat) i cytologii (bezpłatne dla Pań w wieku 25-59 lat). Badnia będą odbywać się cytomammobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Jesień z poezjąMiejsko-Gminne Centrum Kultury w Działoszycach zaprasza na spotkanie w ramach Europejskiego Dnia Seniora pn. Jesień z poezją. Gościem specjalnym będzie poetka ze Skalbmierza Pani Maria Dutkiewicz.Spotkanie odbędzie się w piątek 18 października o godz. 17:30.

herb2Urząd Miasta i Gminu w Działoszycach informuje, że w dniu 1 listopada, tj. w uroczystość Wszystkich Świętych, będą dostępne bezpłatne parkingi przy Szkole Podstawowej w Działoszycach i na stadionie miejskim. 

wybory2019W gmnie Działoszyce, podobnie jak w w skali całego kraju, w wyborach do Sejmu RP, zwycięstwo odniosło Prawo i Sprawiedliwość (61,61%), przed Polskim Stronnictwem Ludowym (19,90%), Koalicją Europejską (7,04%), Sojuszem Lewicy Demokratycznej (6,93%) i Konfederacją "Wolność i Niepodległość" (3,47%). W wyborach do Senatu RP zwyciężył Jacek Włosowicz (PiS) przed Andrzejem Lasakiem (PSL). Frekwencja wyniosła 48,19%.

 

Światowe odkrycie!

Wozy z Bronocic

M-GCK Działoszyce

Zapraszamy na profil Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach na Facebook

logo mgck

Z dawnych lat

  • Dawne Działoszyce w obiektywie Woźniakowskiego
Powrót na górę strony